Menu & Search

W tym szaleństwie jest metoda!

Powszechnie znany jest fakt, że chcąc Polaka przekonać do zrobienia czegoś, wystarczy go umiejętnie podpuścić w myśl zasady „Ja nie dam rady? –Potrzymaj mi piwo! Nie jest również tajemnicą, że Polacy jednoczą się i współpracują tylko, jeśli mają wspólnego wroga. Te dwie właściwości Polaków oto postanowił wykorzystać nie kto inny tylko rząd, z prezesem Telewizji Polskiej – Jackiem Kurskim na czele.

Spadające od lat statystyki czytelnictwa w kraju niepokoją tych, którym korzyści płynące z czytania nie są obce. Jednak jak dotąd nie wymyślono żadnego skutecznego sposobu na przekonanie rodaków, aby przedłożyli literaturę nad telewizję. Żadne kampanie społeczne informujące o zaletach korzystania z zasobów bibliotek i księgarń nie przyniosły pożądanego efektu, dając jedynie dowód temu, że należy do tematu podejść nieszablonowo. Wiele głów łamało się nad problemem i wszystko wskazuje, że miłościwie nam panujący PiS znalazł sposób na rozwiązanie tego problemu.

W ogóle, jeśli o PiS chodzi, to należy skończyć z hejtem i w końcu docenić heroiczną postawę i konsekwentne tworzenie spraw, przeciw którym możemy się jednoczyć i zacząć współpracować, jak na członków jednego narodu przystało. W końcu jakieś sukcesy mogłaby odnieść np. Akcja Demokracja, gdyby nie działania PiS? Dzięki rządzącym, w końcu, jako naród zmierzamy do od dawna nieosiągalnego celu – Polski ponad podziałami. Czyż nie da się zauważyć, że coraz większa grupa Polaków zgadza się, że PiS rządzący krajem, to był bardzo… niefortunny wybór?

Zdeterminowanie rządzących w szkodzenie własnemu wizerunkowi i wizerunkowi Polski wskazuje, że muszą w tym widzieć głębszy sens. Wszak nikt o zdrowych zmysłach świadomie własnemu krajowi by nie szkodził, a o tym, że Prezes ma zmysły zdrowe niech świadczy chociażby fakt, że nigdy nie związał się z żadną szaloną kobietą. W sumie z żadną się nie związał, bo szalone są wszystkie – ot co. Chciałyby równości i prawa do decydowania o sobie – niedoczekanie.

W tym miejscu należy skończyć tą przydługawą dygresję i wrócić do podstawowego tematu – abonament radiowo telewizyjny, opłata obowiązująca każdego posiadacza odbiornika radiowego lub/i telewizyjnego, w której to unikaniu Polacy od dawna wiodą prym w skali Europy. Odnoszę wręcz wrażenie, że kolejne ekipy rządzące pogodziły się z tym, że naród zdecydował – nie płacimy, a skoro zdecydował większością, to nie ma sensu tracić energii na próby zmiany tego stanu rzeczy.

W obecnym planie Jacka Kurskiego, mówiącego o tym, że oto od tej pory płatne telewizje będą przekazywały informacje o swoich klientach, celem ściągnięcia z nich abonamentu radiowo-telewizyjnego dostrzegam pewien ukryty plan. I jest to plan na miarę mistrza świata w szachach, bo jeśli powszechnie wiadomo, że naród zdecydował „abonamentu nie płacimy”, to i tak się postanowienia trzymał będzie i nie sądzę, żeby ktoś, nawet Jacek Kurski, mógł myśleć, że jest w stanie tą demokratyczną wolę zmienić.

Tu należy zastanowić się nad możliwymi skutkami wprowadzenia tej ustawy, bo skoro Polacy nie lubią nakazów, które budzą w nich odwieczny bunt, to zaczną masowo rezygnować z płatnych telewizji, tylko po to, aby zademonstrować, że żadna ustawa nie skłoni ich do zmiany raz podjętej decyzji. W ten sposób rzesze ludzi zostaną wyposażeni w dużą ilość wolnego czasu, który do tej pory poświęcali oglądaniu swoich manipulatorów…. Tfu, telewizorów.

Jakoś trzeba ten będzie ten czas zagospodarować i tu objawia się znajomość polskiej natury i umiejętność przewidywania Jacka Kurskiego i innych pomysłodawców tejże ustawy – ponieważ oczywistym wydaje się, że jeśli nie ma co oglądać, to należy… CZYTAĆ 😀 Wygląda na to, że najbliższe miesiące upłyną nam pod znakiem wyprzedaży na sprzęt RTV w sklepach, a księgarnie będą przeżywały oblężenie. Przed nami lato, więc zapewne nieobcy stanie się widok ludzi wylegujących się z książkami na trawnikach i ławkach, żyjących w poczuciu świetnie zrealizowanego buntu przeciw władzy. I tak oto poziom czytelnictwa w kraju przestanie być problemem i stanie się powodem dumy narodowej, a prezes telewizji narodowej pozostanie niedocenionym autorem tego wielkiego sukcesu. Aż chce się zakrzyknąć – chwała bohaterom! 😀

Judyta
Related article
Sama sobie sterem, czyli jak wygląda praca z domu?

Sama sobie sterem, czyli jak wygląda praca z domu?

Mam taką śmiałą teorię, że dorosłość zaczyna się wtedy, kiedy…

Type your search keyword, and press enter to search
%d bloggers like this: